Şehir İçi Nakliyat Ambarı

Şehir İçi Nakliyat Ambarı denildiğinde genel olarak aklımıza evimizin önüne gelen kocaman yada orta halli  kamyonlar-kamyonetler,  battaniyeye sarılı eşyalar  ve bel ağrıları gelir. Fakat artık Şehir İçi Nakliyat Ambarı ve şehirler arası nakliyat üzerine aklımıza gelenlerin geri gitme vakti gelmiş bulunmaktadır. Unutmadan parça eşya nakliyat ve para kasası nakliyat hizmetleride buna dahildir diyebiliriz. Sadece işlevsellikleri ve taşıma şekillerinde biraz değişiklikler söz konusudur. Genel olarak bu faaliyetlerin genel  adı evden eve nakliyat olarak isimlendirilmektedir. 

Şehir İçi Nakliyat Ambarı firmalarının  faaliyetlere başlaması ile içinde bulunulan kara düzenden sıyrılan nakliyat sektörü, Şehir İçi Nakliyat Ambarı ya da şehirler arası nakliyat ihtiyacı olan kişileri düşündüren maliyet sorularını beraberinde getirmiştir. Merak etmeyin. Öyle korkulacak rakamlara evinizi taşımıyorlar. Aksine sizi zaman ve maliyet açısından kara geçiriyorlar.           Fakat burada üzerinde durmak istediğimiz en önemli nokta, bahsettiğimiz evden eve nakliyat firmalarının gerçekten firma olması. Çünkü kişisel araçlarıyla bu işi yapmaya çalışan amatör taşımacılık ruhuyla hareket eden bireysel kuruluş yada kişileri bahsettiğimiz olgunun içerisine dahil etmiyoruz. Zaten onları dahil etmiş olsak, evinizi kendiniz taşıyın diye nasihatta bulunmamız gerekebilirdi. Peki evden eve nakliyat konusunda nelere dikkat etmemiz gerekiyor?

İletişim konusunda problem yaşamayacağınız bir  taşıma firmasını  seçin. 

Taşıma yapacak olan firmanın sizin tüm isteklerinizi anlaması gerekir. Ve sizinde onları anlamalarını mutlaka beklerler. Tamamen karşılıklı olarak doğru iletişim kurabildiğinize emin olmalısınız. 

Eşya listenizi hazırlayın

Taşınacak yada taşınmayacak eşyalarınızı mutlaka ayırın. Eşyalarınızı kolilere yerleştirdikten sonra tamamen kapalı duruma getirmeyin. Nakliyat firması yetkilileri gözetiminde eşya sayımlarınızı gerçekleştirin. Kaybolan eşyalarınız olması durumunda, hakkınızı arayabilirsiniz. Ayrıca kırılacak eşyalar için ise taşıma firmasından etiketleme yapmasını talep edin. 

Sigortalayın

Eşyalarınızı sigortalatmak hem eşyalarınızı, hem de eşyalarınıza harcadığınızı paralarınızı korur. Özellikle eşya depolama hizmetlerinde sigortanın önemi oldukça fazla. Artık nakliyat eşya depolama işlemlerinin ana sektörü haline geldi. Bu hizmet eşyalarınızı götüremeyeceksiniz, istiflemek için harika bir fırsattır.  Bu arada nakliyat sigortasının sektörel adı “Tam zayi “sigortasıdır.