Eşya Taşıma Ambarı

Nakliyat sektörü bu denli gelişme göstermediği zamanlarda, ev taşıma ya da ambar eşya transferi dendiğinde gözümüzde canlanan tek manzara dağınık koliler, etrafta yığılmış olan eşyalardır. Planlı yapılmayan paketlemeler neticesinde oluşan hangi kolinin içinde ne vardı, hangisinde kırılacak eşyalar vardı talaşı eşya transferi ihtiyacının kuşkusuz en zor noktalarından biridir.

Sanayinin ve iş kollarının etkisiyle oluşan ev taşınma gereksinimleri arttıkça, ambar eşya transferi hizmetleri profesyonellikle yürütülmeye başlanmış ve müşteriler açısından zahmetsiz bir süreç olmaya başlamıştır. Zahmetsiz bir süreçten kastımız, tüm eşya transferi ihtiyaçlarının, profesyonel eşya taşıma ekiplerince taşınmasıdır.  Eşyalarınız profesyonel eşya taşıma ekiplerince katogarize edilir ve güvenle paketlendikten sonra şehirler arası eşya transferi süreci başlamış olur.

İşletmenin uzun vadede başarısı, insan kaynağının başarısına bağlıdır. Bu başarının en güzel örnekleri nakliye firmalarıdır. Çünkü ambar eşya transferi yapabilmek ve bunu belirli standartlarda sunabilmek o işletmenin insan kaynağının gücüne ve insan kaynağının emeğine bağlıdır. İnsan kaynağının mutlu çalışması ise müşterilere kusursuz ve güler yüzlü hizmet olarak geri dönmektedir.

Özellikle bu sektörde önemli olan bir kavram vardır o da planlamadır. İyi yapılmış bir plan zaman ve emeğin boşa harcanmasını azaltan en temel unsurdur. Şehirler arası eşya transferi ise tam da bu mantık üzerine yürümektedir. Çünkü planlanmadan harekete geçildiğinde hem zaman kaybı yaratan bir takım süreçler doğacak hem de maddi hasarlar ortaya çıkabilecektir. Bu sorunları yaşamamak adına ambar eşya transferi henüz başlamadan tüm planlar yapılır ve gerekli olan tüm adımlar bu plan neticesinde şekillendirilir. İyi planlamaya verilecek en güzel örnek Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethetmeden önce 40 stratejik planın olması ve 4.’sünde İstanbul’u fethetmiş olmasıdır. Bu mantıkla ilerleyen nakliye sektörünün başarısı planlama ve örgütlemeyi doğru bir şekilde yapabilmesinden gelmektedir.

Eşya transferi sektöründeki firmalar farkındadır ki ‘her sorun kendi içerisinde bir armağan taşır’. Önemli olan bu soruların armağana dönüştüğü noktayı fark edebilmek ve oluşmuş olan bir sorunu bundan sonraki adımlar için bir fırsata çevirebilmektir. 

 

Kaptanzade Ali Rıza bey ne kadar güzel anlatmış gitmeyi. Tamam çok duygusal bir giriş yaptığımızın farkındayız. Ama evinizi şehir içi taşıma dahi olsa, bir yere taşımaya karar verdiyseniz ayrılık zincirleri biraz hüzün melodilerini beraberinde getirecektir. Malum komşuluk ilişkileri,  evinizin balkonu ya da bahçesi, eşya depolama yaptığınız nostaljik eşyalarınızı sakladığınız eski demir kapılı deponuz, selam verdiğiniz bakkal vs… Sözü hüzünden çıkartıp biraz harekete geçelim artık. 

Eşya taşıma ambarı işlerinin Kaptanzade Ali Rıza Bey’in anlattığı gibi hüznün yanında, yeni bir eve taşınmanın heyecanıda mevcut. Yalnız iki seçenektede  kolkola girip bize merhaba  diyen sorunlar gün yüzüne çıkabiliyor. Örneğin bulunduğunuz şehirden başka bir şehire taşınma kararı aldınız. Şehirler arası taşıma hizmetleri sunan, güvenilir bir firma gerekli. Güvenilir olmayan firmalarla alakalı olarak sizleri bekleyen söz konusu aksaklıklar nelerdir? Sigortasız taşımacılık sonucu zarar gören, çizilen, kırılan eşyalar bu aksaklıkların en başında geliyor. İkinci bir aksaklık ise yapılan zaman planlamasına uyulmaması. Gerek evinizi tamamıyla taşımak olsun, gerek parça eşya taşıma işlemleri olsun, güvenilir evden eve taşımacılık  firmasının önemi oldukça fazla. Bunun için öncelikli olarak iyi bir partner bulmanız gerektiğini önemle belirtmek isteriz. 

Evinizi tamamen taşımak haricinde, depolama ihtiyaçlarınızda gündeminizde olabilir. Fakat üzülerek söylüyoruz ki, eşya depolama hizmetleri için henüz bir şarkı bulamadık, o yüzden örnek sunmayacağız. Fakat eşya depolama hizmetinin faydalarından bahsedeceğiz. Örneğin bulunduğunuz şehirden başka bir şehire geçiş yapacaksınız. Fakat geçtiğiniz şehirde kalacağınız yerde eşyalar mevcut. Siz ise yeni aldığınız eşyalarımı “Ne yapacağım?” diye düşünüyorsunuz. Endişe etmenize gerek yok. Eşya depolama hizmetleri sizleri bu sorunla karşı karşıya gelmekten koruyor. Eşyalarınızı çok cüzi miktarda ki rakamlara koruma altına alabiliyorsunuz. Aman komşulara dağıtmak için zaman harcamayın. 

Gelelim paralarınızı, ziynet eşyalarınızı, şirket dökümanlarınızı ve benzeri önemli malzemelerini sakladığınız, büyük, ağır ve önem arzeden  para kasalarınıza. Para kasası taşımacılığı hizmetinde artık birşeylerin sırta yüklenerek gerçekleşmediği malum. Endişelenmeyin. Bununda çözümleri mevcut. Gerektiği takdirde vinç, özel kayış sistemleri, lif, ve kızak yardımlarıyla para kasası taşımacılığı kolaylıkla ve güvenli bir biçimde sağlanıyor. 

Konunun son cümlelerini kurmak gerekirse, evden eve taşımacılık  artık düşünüldüğü kadar zor bir işlem değil. Eşyalarınızın paketlenmesinden, taşınmasına ve kurulmasına kadar tüm hizmetleri sizlere sunan güvenilir taşımacılık firmaları var.