Yeni bir ev aldık. Mevcut evimiz deki eşyalarımızı yeni evimize taşımak için ambar taşıma firması arayışına girdik. Birkaç firmadan aldığımız teklifleri değerlendirdik. Ne en pahalısı ne en ucuzu dedik ve ambar taşımacılığı tarihimizi belirledik. Ve derken o gün geliverdi. Yeni evimize taşınmak için hazırlıklarımızı tamamladık. Ambar taşıma için anlaşmış olduğumuz firma aracı ve görevlileri zamanında adresimize geldi. Biz kendi aracımıza binerek yeni evimizin yolunu tuttuk. Dairemizide ufak bir bahşiş karşılığında apartman görevlimize bırakarak, sevkiyat tamamlanana kadar orada durmasını istedik. Evimizde heyecanla nakliyat aracını beklemeye koyulduk. Saatler geçtikçe heyecanımız artıyordu. Ve en sonunda ambar taşıma  aracı geldi. Eşyalarımızı yukarı taşımaya başladılar. Fakat acı son, o anda kapımıza “Tık Tık Tık” diyerek vurdu. Eşyalarımızın neredeyse 3 ‘te birlik kısmı çizilmiş, kırılmış ve bazı eşyalarımız kaybolmuştu.

 

ambar taşımacılığı

 

Yukarıda ki yada benzeri olan bir çok farklı vakanın başrollerinde olmamak için ambar taşıma hususunda önem vermeniz gereken detaylar, standartlar ve kurallar bulunmaktadır.  Nedir bu kurallar ve nasıl işlerler?

Ambar taşıma firmasıyla doğru iletişimi kurmak:

Genel olarak ülkemizde binlerce nakliyat firması bulunmakta. Ambar taşıma için öncelikli olarak size hitap edebileceğini düşündüğünüz firmaların araştırmalarını yapmak ve tüketicilerin yorumlarını incelemektir. Akabinde firmayla iletişime geçtiğinizde, nakliyat kuralları hakkında siz sormadan size olabilecek sorularınızı cevaplarıyla vermeleri durumunda genel anlamda içiniz rahat edebilir diyebiliriz. İletişim bu noktada önemlidir. Ambar nakliye firmasının sizi anlaması ve vereceği hizmeti eksiksiz olarak tüm riskleri ve artılarıyla ifade etmesi gerekir. Görüşmelerinizde tereddütlü ya da çelişkili konuşmaları hissettiğinizde, hiç düşünmeden o firmadan uzak durmanızı tavsiye ederiz. İletişim en öncelikli güvendir. İkinci güven ise resmi evraklar ve yazışmalarda gelir. En son üçüncü güven türüne, yani işin teslimatına dikkat edilmesi gerekir.

 

 

 

Taşınacak ve taşınmayacak eşyalarınızın listelenmesi:

Ambar taşıma taşımacılığında  karşımıza çıkan sık sorunlardan biride kaybolan eşyalardır. Bu durumu engellemenin en önemli yolu eşya listesi çıkarmak ve ambar taşıma işleminizi gerçekleştiren firmaya bu listeyi çift nüshalı olarak imza ve kaşeletmektir. Bir nüshayı kendinize bir nüshayı ise ambar taşıma firmasında ki  yetkilisine verirsiniz. Ayrıca bu evrak işlemleri sırasında, mutlaka ilgili şirketin vergi levhası, imza sürküleri evrak kopyalarınıda almayı unutmayın. Gerçek olmayan ama gerçekten var gibi gözüken yüzlerce firma mevcut.

Eşya ve taşımacılık sigortası:

Ambar taşıma işlemlerinde yine en sık başa gelen vakalardan biriside, eşyalarınızın çizilmesi, kırılması vb durumlardır. Bu durumun engellenmesi için ambar hizmeti işleminizi gerçekleştiren firma yada kuruluşun sigorta yaptırması gerekir.Bu sigorta genel anlamda çizik, kırık, ufak tefek kayıplarda geçerli değildir. Sadece olası doğal felaketler, araç devrilmesi yada benzeri kazalarda geçerli olmaktadır. Bu anlamdada poliçe üzerinden belirlenen rakamın ortlama % 80 lik kısmı tarafınzıa ödenmektedir.

 

ambar nakliyatı

 

Ambar taşıma sözleşmesi:

Eşyalarınızın nakliyatını gerçekleştirecek olan firmayla mutlaka sözleşme imzalayın. Yalnız sözleşmeyi detaylıca okumaktan kesinlikle kaçınmayın. Sizi zan altında bırakabilecek yada eşyalarınızın taşınmasında oluşabilecek zararlar konusunda yazılan maddeleri gerekirse değiştirin.

Eşyalarınızın paketlenmesi:

Eşyalarınızı kesinlikle kendiniz paketlemeyin. Çünkü Ambar taşıma hizmetini veren firma sizin paketlediğiniz eşyalar için sorumluluk kabul etmeyecektir.

Nakliyat sektörünün ne kadar hızlı geliştiğini, bakkala giderken bile fark edebiliyoruz. Evet, bu gelişmelerin en başında kentleşmenin giderek artması gelmektedir. Bir diğer faktörde iş imkanlarınızı iyileştirmek adına zorunlu göçe maruz kalmanızdır. Her iki durumda da bazı zorluklarla karşı karşıya kalacaksınız. Bunlardan en zoru tabiî ki sevdiklerinizden ayrılmak olacaktır biliyoruz. Bu duygusal zorluk bir de fiziksel zorluğa dönüşmesin diye Ambar Aracılığıyla Taşıma hizmetleri omuzlarınızdaki ağır yükü azaltıyor. Bir de diğer açıdan bakalım, sevdiklerinizden ayrılmak için değil de, sevdiklerinize kavuşmak için bir yola çıkmaya karar verdiyseniz de gerek şehir içi taşıma gerekse şehirler arası taşıma ile mutluluğunuz pratik çözümlerle pekişiyor.

 

nakliyat ambarı

 

Ambar taşıma hizmeti AB standartlarına göre uygulanmakta, eşyalarınız taşınırken sigortalanmakta ve özel olarak üretilmiş malzemelerle paketlenmektedir. Taşınmanın en kolay yolu hiç şüphesiz Ambar Aracılığıyla Taşıma ile gerçekleşmektedir.

Şehir içi taşıma ve şehirler arası taşıma, sadece bir sınıflandırmadan ibaret olup, aslında sunulacak hizmeti yer ve sınıf olarak ayrımının yapılmasından ibarettir. Zihinlerde canlanan kalite sınıflandırılmasından ibaret değildir, olamaz!

Taşıma denildiğinde hepimizin aklında evimizi komple bir şirkete emanet etmemiz gelir. Bu emanet, eşyaların sınıflandırılmasından taşınmasına ve sonrasında yeni evimize yerleştirilmesine kadar birçok konuyu içerisinde barındırır. Peki, taşıma hizmetleri içerisinde birçok alt kolun olduğu hangimizin aklına gelir? Tabi ihtiyacımız dahilinde ufak bir araştırma yapıyor ve bilgi sahibi oluyoruz. Ama biz sizlere aklınızın bir köşesinde bulunsun diye ufak bir bilgilendirme yapacağız. Bu bilgilendirmeler, parça eşya taşıma, para kasası taşıma ve eşya depolama konularında olacaktır.

Parça eşya taşıma ile başlayalım. Parça eşya taşıma özellikle mevsimsel olarak evlerini taşımak isteyenlerin çokça tercih ettiği bir hizmet türüdür. Konuyu biraz açacak olursak, parça eşya taşıma adından da anlaşılacağı üzere eşyalarınızın yalnızca bir kısmının taşınma sürecidir. Daha ekonomik ve kolay olduğunu söylemeden de geçemeyeceğiz.

 

ambar hizmetiPeki ya para kasası taşıma nedir? Birçoğumuz birikimlerimizi emeklerimizi bir kasada bulundurur ve belki de bu kasayı gayri ihtiyari evimizin bir köşesine saklarız. Bu davranışı gerçekleştirirken pek de haksız sayılmayız hani. Para kasası taşıma da bu hizmeti veren şirketler tarafından, tıpkı sizin titizliğiniz ölçüsünde taşınacak adrese güvenle teslim edilir.

Tüm bu taşıma işlemleri eksiksiz yerine getiriliyor getirilmesine de, bulunduğumuz evden eşyalarımızı erken taşımak zorunda kaldıysak ve yeni evin temizliği henüz bitmediyse ne yapacağız? İşte tam bu noktada eşya depolama hizmeti imdadımıza yetişiyor ve eşyalarımızı güvenle misafir ediyor. Güven her işin başında gelir ve yaptığımız işlerin kalitesini arttırır. Güvenle evinizi taşımak için Ambar Aracılığıyla Taşıma hizmetleri ile tanışın.