Ambar Eşya Transferi

Nakliyat sektörü bu denli gelişme göstermediği zamanlarda, ev taşıma ya da Ambar eşya transferi dendiğinde gözümüzde canlanan tek manzara dağınık koliler, etrafta yığılmış olan eşyalardır. Planlı yapılmayan paketlemeler neticesinde oluşan hangi kolinin içinde ne vardı, hangisinde kırılacak eşyalar vardı talaşı eşya transferi ihtiyacının kuşkusuz en zor noktalarından biridir.

Sanayinin ve iş kollarının etkisiyle oluşan ev taşınma gereksinimleri arttıkça, Ambar eşya transferi hizmetleri profesyonellikle yürütülmeye başlanmış ve müşteriler açısından zahmetsiz bir süreç olmaya başlamıştır. Zahmetsiz bir süreçten kastımız, tüm eşya transferi ihtiyaçlarının, profesyonel eşya taşıma ekiplerince taşınmasıdır.  Eşyalarınız profesyonel eşya taşıma ekiplerince katogarize edilir ve güvenle paketlendikten sonra şehirler arası ambar eşya transferi süreci başlamış olur.

İşletmenin uzun vadede başarısı, insan kaynağının başarısına bağlıdır. Bu başarının en güzel örnekleri nakliye firmalarıdır. Çünkü Ambar eşya transferi yapabilmek ve bunu belirli standartlarda sunabilmek o işletmenin insan kaynağının gücüne ve insan kaynağının emeğine bağlıdır. İnsan kaynağının mutlu çalışması ise müşterilere kusursuz ve güler yüzlü hizmet olarak geri dönmektedir.

Özellikle bu sektörde önemli olan bir kavram vardır o da planlamadır. İyi yapılmış bir plan zaman ve emeğin boşa harcanmasını azaltan en temel unsurdur. Şehirler arası eşya transferi ise tam da bu mantık üzerine yürümektedir. Çünkü planlanmadan harekete geçildiğinde hem zaman kaybı yaratan bir takım süreçler doğacak hem de maddi hasarlar ortaya çıkabilecektir. Bu sorunları yaşamamak adına ambar eşya transferi henüz başlamadan tüm planlar yapılır ve gerekli olan tüm adımlar bu plan neticesinde şekillendirilir. İyi planlamaya verilecek en güzel örnek Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethetmeden önce 40 stratejik planın olması ve 4.’sünde İstanbul’u fethetmiş olmasıdır. Bu mantıkla ilerleyen nakliye sektörünün başarısı planlama ve örgütlemeyi doğru bir şekilde yapabilmesinden gelmektedir.

Ambar transferi sektöründeki firmalar farkındadır ki ‘her sorun kendi içerisinde bir armağan taşır’. Önemli olan bu soruların armağana dönüştüğü noktayı fark edebilmek ve oluşmuş olan bir sorunu bundan sonraki adımlar için bir fırsata çevirebilmektir.